Słowo Księdza Proboszcza

Ksiądz Proboszcz skierował do wszystkich parafian, a także do naszej wspólnoty kilka słów na ten szczególny czas, który przeżywamy:

Moi Kochani!

 

Przeżywamy czas próby, trudny dla nas. Wam brakuje uczestnictwa we Mszy św., nabożeństw i innych spotkań wspólnotowych. Dla nas księży też jest niełatwe sprawowanie Eucharystii w niemal pustym kościele. Tu przecież, w naszej parafialnej wspólnocie, zawsze było nas wielu. Brakuje nam też zwykłego spotkania z Wami, choćby prostego „Szczęść Boże”, uśmiechu czy kilku słów rozmowy. Jednoczymy się duchowo w modlitwie różańcowej o 20.30, ale też polecamy Was przy każdej Mszy św. W czwartek można wstąpić na chwilę adoracji, przed Mszą św. jest okazja do pojednania się z Bogiem w konfesjonale. Bądźmy też gotowi pomagać starszym i potrzebującym. Mamy nadzieję, że Miłosierny Bóg skróci ten czas epidemii.

 

Bóg już nam pokazał, że się o nas troszczy. Zdążyliśmy w ostatnim możliwym terminie odprawić rekolekcje parafialne i szkolne (to był dobry czas!), w czwartek w Rojcy odbyło się spotkanie modlitewne księży naszego dekanatu Piekary Śląskie, mogliśmy w ostatnią sobotę odwiedzić naszych chorych, a wieczorem w naszym kościele zostało ochrzczonych troje dzieci. Bóg nie opuszcza nas.

 

Dziękuję za wszystkie oznaki pamięci i życzliwości. Macie swoje zmartwienia, troskę o zdrowie najbliższych. Mimo to pamiętacie też o potrzebach naszej parafii. Dziękuję za to. Powierzajmy naszą wspólnotę Dobremu Bogu.

 

Ks. Eugeniusz Krawczyk, proboszcz