Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rekolekcje letnie

16 sierpnia godz. 18:00 - 23 sierpnia godz. 14:00

Na rekolekcjach znajdziesz czas na modlitwę, możliwość poszerzenia wiedzy, skorzystania z sakramentów świętych ożywiających duszę. To czas wypoczynku, wspólnych spotkań i dobrej zabawy. Także w tym roku chcemy móc przeżyć ten wyjątkowy czas wraz z Tobą!

Tegoroczne rekolekcje będziemy przezywać w temacie:

„MI-STYKA” –  czyli rekolekcje dla tych, którzy pragną, aby im w życiu z Bogiem stykało

 Chrześcijanin XXI wieku albo będzie mistykiem, albo go nie będzie wcale – stwierdził swego czasu wybitny XX-wieczny teolog Karl Rahner. Okazał się dobrym prorokiem. Dziś chrześcijaństwo opiera się na mistykach, a tam, gdzie ich brakuje – brakuje prawdziwego, żywego chrześcijaństwa.

Z czym kojarzy Ci się słowo „MISTYKA”?

Z czymś ekskluzywnym?

Z czymś zarezerwowanym dla nielicznej grupy osób?

Z czymś dla „wybrańców” i  dlatego właśnie skreśliłeś się z tej listy?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałeś „tak” to te rekolekcje są właśnie dla Ciebie, abyś mógł poznać i zrozumieć najprostszą definicję słowa MISTYKA.

MISTYKA jest wtedy, gdy wszystko MI z Bogiem STYKA.

Mistyka to głęboka, naturalna relacja z Bogiem. Szukanie Jego obecności. Trwanie w przyjaźni z Nim. Życie mistyczne to oddychanie Bożą obecnością. I nie chodzi o to, by uciekać od życia, odlatywać od rzeczywistości, tylko o to, by właśnie stąpać mocno po ziemi, będąc jednocześnie zanurzonym w Bogu. Nie chodzi też o to, aby odnajdywać Boga w sprawach tego świata, ale sprawy tego świata odnajdywać w Bogu.

Chcemy Cię przekonać, że ta rzeczywistość jest dostępna dla każdego. Więcej – nie ma innej opcji dla życia chrześcijańskiego.

“W chrześcijaństwie nie ma kast, nie ma stopni wtajemniczenia czy grup uprzywilejowanych wobec Boga. W Chrystusie wszyscy mamy dostęp do Ojca, jak pisze św. Paweł” – uważa siostra Bogna Młynarz, doktor teologii duchowości, która cały tydzień sierpnia spędzi z nami w Kokotku, aby pomóc nam nauczyć się żyć tak, aby wszystko w naszym życiu nam z Bogiem STYKAŁO.

 

CENNIK:

7 dniowy pobyt wraz  z wyżywieniem (3 posiłki – śniadanie, obiad, kolacja)

DOROŚLI I DZIECI OD 1O LAT – 1050 zł

DZIECI 3-9 LAT – 805 zł

DZIECI 0-2 LAT – GRATIS

Szczegóły

Początek:
16 sierpnia godz. 18:00
Koniec:
23 sierpnia godz. 14:00

Organizator

Wspólnota “Własność Pana”
Phone
506 053 747
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Oblacka Przystań
ul. Posmyk 5
Lubliniec, śląskie 42-700 Polska
+ Google Map
Phone
+48 696 060 357
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia